Virtuální kanceláře a sídla firem  
 

 

NABÍZÍME K PRODEJI POSLEDNÍ BYTOVOU JEDNOTKU BEZ JAKÉHOKOLIV ZÁSTAVNÍHO PRÁVA NEBO VĚCNÉHO BŘEMENE. Byt se nachází v Paláci Komenium, je po generální rekonstrukci, v klasicistním a industriálním stylu a prodává se do osobního vlastnictví.

PALÁC KOMENIUM GENERÁLNĚ REKONSTRUOVÁN V LETECH 2003 - 2012:
- uchování historické hodnoty (malby, fresky)
- výměna všech oken (špaletová-vnější křídlo jednosklo, vnitřní křídlo dvojsklo)
- výměna všech rozvodů kanalizace, elektřiny, vody a slaboproudu
- rekonstrukce fasády včetně osazení nových fasádních prvků
- rekonstrukce krovu a nová střešní krytina
- výměna a oprava podlah (parkety)
- oprava a rekonstrukce vnitřních historických prvků (schodiště, dveře, sochy, mříže)
- zateplení severní fasády

PALÁC KOMENIUM POSKYTUJE:
- centrální recepci
- hlídání kamerovým systémem s výstupem na PCO
- elektronický systém hlídání střešních oken kvůli zatékání dešťové vody s výstupem na PCO
- parkování před domem (4.000,- Kč/rok)
- elektrické otvírání dveří
- vysokorychlostní internet (optické skleněné vlákno)
- rozvody televize a rádia
- centrální vytápění z vlastní předávací stanice napojené na dálkový rozvod tepla
- dodávku dalších služeb vodné-stočné, teplá voda, úklid, zabezpečení

 

ORIENTAČNÍ CENY BYTŮ:
- byty ve II. nadzemním podlaží 50.000-55.000,- Kč/m2
- byty ve III. nadzemním podlaží 50.000,- Kč/m2
- byty ve IV. nadzemním podlaží 40.000-44.000,- Kč/m2


 

 
 

 

 

Prohlášení vlastníka budovy (txt dokument, pdf - půdorysy)

Podrobný popis:

Když se snoubí staré s novým. Prodej 14 malometrážních bytů (cca 40m2) do osobního vlastnictví v Paláci Komenium v historické části města Hradce Králové, pod opravenými městskými hradbami, jejíchž součástí jsou rozsáhlé zahrady s pergolami, fontánami a kašnami.

Ceny bytů: 50tis. Kč /m2 III.NP a 40tis. Kč /m2 IV.NP. Byty jsou kompletně zařízené novým nábytkem a spotřebiči. Tyto byty tvoří v III. a IV.NP ucelenou část domu a jsou určeny pro prodej do osobního vlastnictví. Je zajištěn bezbariérový přístup a v roce 2014 bude zbudován výtah do všech pater. Palác Komenium prošel generální rekonstrukcí v letech 2003 až 2012 a podařilo se uchovat jeho historickou hodnotu, zejména všechny historické malby a fresky, které zdobí stropy všech bytů a chodeb. Došlo k výměně všech oken. Špaletová okna s vyřezávanou klapačkou (kombinace vnějšího historického křídla s taženým jednosklem a vnitřním křídlem s dvojsklem). V domě byly taktéž výměněny všechny stoupačky, rozvody kanalizace, elektřiny, vody, slaboproudu a opraveny původní venkovní fasády s velmi členitým historickým reliéfem.

Dům obsahuje centrální recepci a je hlídán kamerovým systémem s napojením na PCO. Má elektrické otevírání hlavních dveří, vysokorychlostní internet (optické vlákno společnosti Magnalink, a.s.), dálkové vytápění (Elektrárna Opatovice a.s.) a rozvody televize a rozhlasu. Celá koncepce generální rekonstrukce objektu směřovala k vytvoření úsporných malometrážních bytů a to za pomocí zlepšení tepelně-technických vlastností domu, zateplením severní fasády, instalací speciálních oken a napojením na dálkové vytápění. Měsíční paušál za všechny služby (vodné a stočné, vytápění a TUV, internet, daň z nemovitosti, pojištění, úklid, zabezpečení objektu atd.), činí 30,- Kč měsíčně/1m2 podlahové plochy jednotky a položka fondu oprav činí 25,- Kč měsíčně/1m2 podlahové jednotky. Příklad: U bytu 40m2 činí veškeré měsíční platby 2.200,-Kč. Výpočet veškerých měsíčních plateb je přiložen u karty každého bytu a je vypočtený podle skutečné spotřeby roku 2013. Při generální opravě dále proběhla výměna střešních trámů a střešní krytiny. Při opravě se obnovily všechny původní stropní malby a historické dveře. Dále došlo k výměně a opravě podlah z dřevěných parket, historického zábradlí, mříží, soch a plotu. Při rekonstrukci došlo k celoplošnému podříznutí celého objektu moderní technologií (zatloukání speciálních nerezových plechů) jež zajišťuje nejdelší možnou životnost technického provedení zamezení vzlínání kapilární vlhkosti zdivem.

První dvě podlaží domu (1.PP a 1.NP) byla využita pro komerční využití nebytových prostor a to jako jedna ordinace praktického lékaře, dvě ordinace stomatologické, jedna ordinace gynekologická, kosmetický a kadeřnický salon a studio Oriflame. Na jaře 2014 bude otevřena lékárna ve sklepních prostorech domu. Ve stejném roce vznikne v nároží části domu turistické centrum a informační centrum s galerií, cukrárnou a kanceláří průvodců a překladatelů.

K zajištění lepší bezpečnosti u podkrovních bytů je zajištěna elektronická ochrana střešních oken proti zatékání dešťové vody a je napojena na bezpečnostní agenturu. V jednotlivých bytech je možné zapojit náramek na přivolání první pomoci a nastavit systém monitorování pohybu, jež každou změnu stereotypu dne vyhodnotí jako signál k přivolání pomoci. V blízkosti domu je Fakultní nemocnice a středisko rychlé záchranné služby.

Popis vybavení bytu: moderní baterie, moderní světla, digestoř, sporák, lednice, kuchyňská linka, jídelní stůl s židlemi, postele, gauč, noční stolky, pracovní stůl, šatní skříně, malá knihovna, botník, věšák, nástěnka atd. (viz. foto). Parkování před domem (4.000,- Kč/rok).

 


www.palackomenium.cz | copyright © motioneyestudio.com, 2013-2017